top of page

Apple Cihazınız iCloud ID ve Şifre Soruyor? Ne Yapacağız?

Nasıl Kurtulacağız? 


Apple akıllı cihazınızda güncelleme yaptığınızda veya herhangi bir uygulama indirmek istediğinizde

cihazınız iCloud ID ve şifre sorma ekranında kalabilir. Şu anda bu yazımızı okuyorsanız böyle bir olaya

maruz kalmış olmalısınız.
 

Bu Apple’ın tüm cihazlarının aktivasyon ekranında iPhone’umu Bul Özelliği AÇIK İSE güvenlik amaçlı

zorunlu olarak iCloud ID (E-posta adresi) ve şifre sorduğu bir ekrandır!

Peki Neden iCloud ID (E-Posta ve Şifre) Sorar?
Cevabı basit: Cihaz size mi ait değil mi? Bunun teyiti için sorar. Amaç; sizin gerçek cihaz sahibi olup olmadığınızı doğrulamaktır.


Eğer sadece iCloud ID’yi soruyor ve not yok ise yeni aldığınız bu iPhone başka birinin kaybolmuş ya da çalışmış bir cihazı olabilir. Not yazmamış olabilir. Belki de iPhone’umu Bul Özelliği cihaz sahibi açık unutarak satmış da olabilir. Bu da bir ihtimaldir.
Cihazınız Çöp mü Olacak?
Elbette HAYIR!
Bu işlem için cihazı bize göndermenize veya herhangi bir ön ödeme yapmanıza gerek yok ! . Sadece yapmanız gereken bize en hızlı şekilde ulaşmaktır.
Sipariş esnasında istenen bilgileri gerekli alana DOĞRU BİR ŞEKİLDE kontrol ederek yazın ve işlem süresinin tamamlanmasını bekleyiniz.
İşlem tamamlandığında tarafınıza dönüş yapacağız ve SİZE AİT iCLOUD ID (E-Posta ve Şifre) GİREREK cihazınızı özgürce kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.İşlem süresi tamamlanıp başarıyla sonuçlandığında cihazınızın ekranında yer alan iCloud ID (kullanıcı e-posta ve şifre) bilgileri sıfırlanır ve sıfırdan kendi bilgilerinizi girerek iPhone’u baştan kurmanız istenir. İster size ait önceden aldığınız iCloud bilgilerinizi girin, isterseniz yeni oluşturacağınız iCloud bilgilerinizi girin. Artık cihazınızda size ait bilgiler mevcut olacaktır.
Güncellemelerde iPhone’umu Bul özelliği açıksa cihaz o kişinin iCloud ID (kullanıcı e-posta ve şifre) ister. Bu bilgiler kime aitse girilmesi zorunludur. Aksi halde güncelleme sonrası cihazınızı kullanamayabilirsiniz.
 Bize ulaştıktan sonra iCloud ID (kullanıcı e-posta ve şifre) bilgisi soran ekranı işlem souçlandıktan sonra geçmiş olacaksınız. Böylelikle iPhone’da başka bir sorun yoksa (sim kilit, pasaport kaydı, donanım veya yazılım sorunları yoksa) cihazınızı sorunsuz kullanabilirsiniz.

İşlemi İmei veya Seri No üzerinden yapmaktayız. Böylelikle cihazınızdaki iCloud silinir ve sorunsuz kullanmaya başlarsınız. Duruma bağlı olarak farklı bilgiler tarafınızdan istenebilir. Fiziksel olarak cihazınızla alakalı bir işlem yapılmayacağından sizden asla cihazınızı istememekteyiz.

İşlem süresi içerisinde cihazınızın açılması olasıdır. Ancak bazen sistem yoğunluğu nedeniyle işlemler uzayabilir veya sistemdeki müsaitlik nedeniyle daha kısa sürebilir. Bununla ilgili bir öngörümüz malesef mümkün değildir. İşlemi başlattığınızda süre ile ilgili bilgiler tarafınıza Mail , Çağrı veya Sms ile iletilecektir. Böylelikle ne kadar sürede cihazınızın açılacağını ortalama olarak size bildiriyoruz.

bottom of page